בנק הפועלים

cc

החל משנת 2004 יצא פורום "פועלים בקהילה" ביוזמה ממוקדת שמטרתה שינוי בהרגלי הקריאה של ילדים ובני נוער בישראל. מאז תחילת עידן האינטרנט, הנוער בעולם בכלל ובישראל בפרט, החל לפנות בהדרגה לכלי זה כאל מקור בלעדי לבידור וגם לידע. לצד היתרונות הבולטים של האינטרנט, כגון: הרחבת המידע, הנגשה מיידית למה שמבוקש ועוד, הוא אינו יכול להוות תחליף לקריאת ספרים.
באמצעות הספר, הקורא מרחיב את אוצר המילים, משפר את יכולות הקשב, הריכוז והמיקוד, מרחיב את יכולת הדמיון שלו ובעיקר מתרגל את השימוש ביכולות הקוגניטיביות במרחב האישי. הקריאה מתקנת את ההטיה המודרנית של השגה מידית של ידע "שטוח" ומחזירה את הקורא למקור האנושי ולבסיס של החוויה האישית.
פרויקט "תקרא תצליח" לעידוד קריאת ספרים בקרב ילדים ובני נוער, נולד לפני 12 שנים, והפך למסורת אהובה במסגרתה הבנק שותף לעשות פרוייקטים ברחבי הארץ. הפרוייקט כלל מסע הסברה ציבורי, חלוקת ספרים, מימון שעות סיפור ברחבי הארץ, פעילויות בשבוע הספר ושיתופי פעולה עם ערוץ הילדים ועם אמצעי תקשורת אחרים. הבנק השקיע בפרויקט "תקרא תצליח" יותר מעשרה מיליון שקלים והוביל עד כה לרכישת של יותר ממיליון ספרי ילדים.
לפני למעלה מ – 6 שנים השיק בנק הפועלים בשיתוף פעולה עם עמותת ספרי מפתח את פרויקט הספריה הניידת. הספריה הניידת הוקמה במטרה להנגיש אוכלוסיות מרוחקות לעולם הספר והתוכן על ידי הגעת ספריות על גבי משאיות לשכונות מגורים, פארקים ומוסדות חינוך עם מגוון רב של ספרים ופעילויות תוכן לצורך עידוד קריאה בקרב ילדים ובני נוער.

גלריית תמונות
'.
.'
שינוי גודל גופנים
ניגודיות